Agenci oszukują – szok

Klienci płacili składki, a teraz mają problemy

Klienci Ergo Hestia zarzucają agentowi oszustwo. Chodzi o przywłaszczenie pieniędzy ze składek na ubezpieczenie.

Cała sprawa rozegrała się w Chojnicach. To w lokalnej agencji mieszkańcy kupowali swoje ubezpieczenia OC AC. Wpłacane przez nich składki, jednak nigdy nie dotarły do głównej siedziby ubezpieczyciela. Podobnie jak same polisy. Agent, z którym zawierano umowy zakończył działalność i wyniósł się z biura. Jak się okazuje firma Ergo Hestia zakończyła współpracę z oszustem w kwietniu, i od tego czasu nie mógł już podpisywać umów w imieniu firmy.

Jak się później okazało w jednym biurze pracowała także kobieta. Dzięki jej dostępowi do komputera mógł wystawiać fałszywe polisy OC AC. Ta pani również już nie pracuje dla Ergo Hestia. – uczulamy agentów, by nie podawali nikomu swych danych dostępu do komputerów – mówi Kuźmicz. Dodaje, że jeżeli ktoś zawarł umowę po kwietniu tego roku, powinien skontaktować się z działem reklamacji firmy w celu sprawdzenia ważności polisy.

Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie i będziemy je wyjaśniali – zapewnia rzecznik prasowy Ergo Hestii. Jeżeli chodzi o osoby, które podpisały umowę przed kwietniem, te osoby nie muszą się martwić o swoje ubezpieczenie, ponieważ ich umowy zostały przekazane innym agentom.

Firmie Ergo Hestia udało się skontaktować z rzekomym oszustem – panem Markiem. Twierdzi on, że nie wie, co się stało z pieniędzmi, poza tym on musiał się codziennie rozliczać i to robił. A rozliczał się z kobietą, która również wynajmowała to samo biuro. Sprawą zajęła się policja, i wszczęła dochodzenie. Policja apeluje do osób, które zostały oszukane, by zgłaszać się i opisywać swoje przypadki.

Składki na ubezpieczenia samochodowe OC i AC – sprawdź ceny.